O nas

Twórcą szybkafaktura.pl jest spółka Cloud Planet S.A. specjalizująca się w tworzeniu rozwiązań informatycznych dla mikro i małych firm.

System powstał z myślą o potrzebach przedsiębiorców związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i umożliwia tworzenie dokumentów księgowych niezbędnych do prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów. szybkafaktura.pl wprowadza także nowe standardy w zakresie obsługi księgowej rekomendując usługi sprawdzonych biur rachunkowych z całej Polski.

2009

Uruchomienie portalu szybkafaktura.pl jako jednego z pierwszych polskich serwisów do wystawiania faktur online

2010

Wprowadzenie możliwości samodzielnego prowadzenia KPiR oraz modułu zarządzania magazynem. Spółka otrzymuje dofinansowanie w ramach dotacji UE (ok. 2,0 mln PLN) oraz nagrodę "Produkt Roku 2010" w plebiscycie magazynu PC WORLD

2011

Uruchomienie platformy B2B dla klientów i biur rachunkowych w ramach tworzenia Ogólnopolskiego Internetowego Biura Rachunkowego. Spółka nawiązuje również współpracę z bankami w celu uatrakcyjnienia oferty konta bankowego dla sektora MŚP

2012

Spółka pozyskała dodatkowy kapitał na dalszy rozwój od nowego inwestora - grupy inwestycyjnej MCI Management SA. Na koniec grudnia zostanie zaprezentowana szybkafaktura.pl w nowej odsłonie!

2013

Rozpoczęcie projektu z największym polskim bankiem, PKO BP S.A. Od maja 2013 r. klienci biznesowi Banku otrzymują bezpłatny dostęp do systemu szybkafaktura.pl oraz możliwość obsługi przez rekomendowane biura rachunkowe współpracujące z Cloud Planet S.A.

2014

Fuzja spółek Cloud Planet S.A. dostawcy usług księgowości online szybkafaktura.pl, oraz Skanuj.to Sp. z o.o. innowacyjnego dostawcy rozwiązań automatyzujących rozpoznawanie danych z dokumentów księgowych. To połączenie wzbogaci o innowacyjne rozwiązania produkty spółki Cloud Planet S.A.

2015

Zakończenie integracji systemu szybkafaktura.pl oraz skanuj.to. Zmiany i usprawnienia dotyczyły całego systemu. Największą wdrożoną innowacją jest moduł rozpoznawania danych z dokumentów oraz faktur na podstawie skanu lub zdjęcia. Jako pierwsi na rynku wprowadzamy system OCR dostępny dla każdego użytkownika biznesowego korzystającego z modułu fakturowania.

Aktualności

Cloud Planet S.A. łączy się z Skanuj.to Sp. z o.o.

13.06.2014

15 maja 2014r. doszło do połączenia spółek Cloud Planet S.A. („Cloud Planet”), dostawcy usług księgowości online szybkafaktura.pl, oraz Skanuj.to Sp. z o.o. („Skanuj.to”), innowacyjnego dostawcy rozwiązań automatyzujących rozpoznawanie danych z dokumentów księgowych.

Współpracuj z najlepszymi – możliwość wyboru biura rachunkowego

19.06.2013r

Od początku czerwca 2013r. na stronie głównej szybkafaktura.pl wprowadzona została możliwość wyboru biura rachunkowego. Budowana w ramach projektu „Księgowość online z PKO BP” sieć partnerska z biurami rachunkowymi w całym kraju pozwala nam rekomendować użytkownikom szybkafaktura.pl usługi księgowe na najwyższym poziomie. W ramach projektu z bankiem PKO BP zachęcamy również naszych użytkowników do zapoznania się atrakcyjną ofertą rachunków biznesowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Cloud Planet S.A. rozpoczyna współpracę z PKO BP S.A.

02.05.2013r

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Cloud Planet S.A. nawiązała współpracę z największym polskim bankiem – PKO BP. Wraz z początkiem maja br., każdy klient banku PKO BP, który wybierze jeden z pakietów dla przedsiębiorców: Biznes Debiut 18, Biznes Rozwój, Biznes Komfort Plus lub Biznes Sukces Plus otrzyma bezpłatny 6-miesięczny dostęp do platformy szybkafaktura.pl. Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą PKO BP dla przedsiębiorców.

  • Odkąd pracuję w systemie szybkafaktura.pl, nasi klienci doceniają zalety współpracy online, zwłaszcza prosty moduł do fakturowania i automatyczne przekazywanie dokumentów do biura. Paweł Pec, Doradca Podatkowy, numer 05502 Biuro Rachunkowo-Konsultingowe MAX, Poznań